Kpss Orta Öğretim Sınav soru ve cevapları! Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

+Kpss+Orta+%C3%96%C4%9Fretim+S%C4%B1nav+soru+ve+cevaplar%C4%B1%21;+Sonu%C3%A7lar+ne+zaman+a%C3%A7%C4%B1klanacak?
ABONE OL

KPSS Orta Öğretim Sınavı, Koronavirüs önlemleri kapsamında 22 Kasım Pazar günü gerçekleştirildi. KPSS Orta Öğretim Sınavı'nın sonuçları 24 Aralık tarihinde açıklanacak. Sınavın cevap anahtarı da henüz duyurulmadı.

Kpss Orta Öğretim Sınavı, 22 Kasım Pazar günü yapıldı. 130 dakika süre verilen adaylara  120 sorudan oluşan "Genel  Yetenek" ve "Genel Kültür" testleri soruldu.
 
Kpss Orta Öğretim Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
 
Kpss Orta Öğretim Sınav Sonuçları, 24 Aralık 2020 tarihinde açıklanacak. Adaylar, bu tarihte ÖSYM'nin sitesinden sonuçlara ulaşabilecek.
 
Kpss Orta Öğretim Sınavı Cevap Anahtarı
 
Kpss Orta Öğretim sınavının soru ve cevpaları, henüz ÖSYM tarafından erişime açılmadı. İki gün içinde erişime açılması bekleniyor. Erişime açıldığında soru ve cevaplara ulaşabilirsiniz.
 
Kpss Orta Öğretim Sınavı Koronavirüs gölgesinde yapıldı
 
Kpss Orta Öğretim Sınavı, Koronavirüs tedbirleri kapsamında yapıldı. Tüm Türkiye'de uygulanan sokağa çıkma yasağından muaf tutulan öğrenciler, sınava girdi. Öğrencilere maske ve dezenfektan dağıtılırken, isteyen öğrenciler de maske ve dezenfektanlarını yanlarında getirdiler.
 
Memur olacaklar
 
Kpss Orta Öğretim Sınavı'nda başarılı olanlar memur olma fırsatı yakalayacaklar. Sonuçlar 24 Aralık tarihinde açıklandıktan sonra başarılı olan adaylar yapacakları başvurulara göre mülakata çağrılacaklar.
>