İngiltere ve Fransa arasındaki göçmen krizi bir süre daha sürecek!

İngiltere'nin, Fransa ile yaşadığı göçmen krizi seçimden sonraya kaldı. İki ülke büyük ihtimalle nisan seçimlerinden sonra anlaşmaya varacak.

+%C4%B0ngiltere+ve+Fransa+aras%C4%B1ndaki+g%C3%B6%C3%A7men+krizi+bir+s%C3%BCre+daha+s%C3%BCrecek%21;
ABONE OL
The Times'ın haberine göre Birleşik Krallık, bu yıl Nisan'da yapılacak Fransa cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından kanaldaki göçmen krizine bir çözüm bulmayı bekliyor.
 
Kıdemli İçişleri Bakanlığı personeli pazartesi günü gazeteye verdiği demeçte, göçmen krizi anlaşmasına ilişkin önerilerin "seçimin harareti sona erdikten sonra" masaya yatırılabileceğini ve İngiliz hükümetinin Fransa'nın yeni liderinin anlaşma konusunda kendi gerçekçi planlarıyla yanıt vermesini beklediğini söyledi.
 
Times, İngiltere'nin göçmen meselesinde Nisan seçimlerinden önce bir anlaşmaya varma umudundan neredeyse vazgeçtiğini söyledi. Gazeteye göre, İngilizlerin göçmen kriziyle ilgili tüm önerileri şu ana kadar Fransızlar tarafından reddedildi.
 
Resmi rakamlara göre, 2021'de 25 binden fazla kişi yasadışı yollardan Fransa'dan İngiltere'ye geçti. Kasım ayında Manş Denizi'nde teknelerinin alabora olması sonucu en az 27 kişi hayatını kaybetmişti.
>