İmran Kılıç kimdir? İmran Kılıç neden öldü?

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, 64 yaşında hayatını kaybetti. Kılıç'ın vefat haberini Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından paylaştı.

+%C4%B0mran+K%C4%B1l%C4%B1%C3%A7+kimdir?+%C4%B0mran+K%C4%B1l%C4%B1%C3%A7+neden+%C3%B6ld%C3%BC?
ABONE OL
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi'nde vefat etti. Kılıç'ın vefatı siyaset dünyasını yasa boğdu. İmran Kılıç kimdir?
 
İmran Kılıç kimdir?
 
1957 yılında Kahramanmaraş'ta doğdu. İlkokul,ortaokul ve İmam-Hatip Lisesini aynı ilde bitirdi. Atatürk Üniversitesi İslami İlimler Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamladı. Askerliğini yedek subay olarak İstanbul'da yaptı.
 
Birçok ilçe ve illerde, ilçe ve il müfütüsü olarak görev yaptı. İrşad ve idarecilik görevlerinin yanında, eğitim öğretim faaliyetlerini de sürdürdü, yurtdışı görevlerinde bulundu. Birçok gazete, dergi ve sitelerde yazı ve şiirleri yayınlandı. Radyo ve televizyonlarda programlar yaptı. Konferans ve panellere konuşmacı olarak katıldı.
 
Evli ve üç çocuk babası olup, Arapça bilmektedir.
 
AK Parti 27. dönem Kahramanmaraş milletvekili olmuştur.
 
AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, tedavi gördüğü Ankara Şehir hastanesinde 18 Kasım 2021 tarihinde vefat etti.
 
İmran Kılıç neden öldü?
 
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç'ın tedavi gördüğü Ankara Şehir Hastanesi'nde vefat ettiğini bildirdi. 64 yaşında vefat eden Kılıç, üzün süredir çeşitli hastalıklarla mücadele ediyordu.
>