Hakan Mengüç kimdir, kaç yaşında, nereli, kitapları?

+Hakan+Meng%C3%BC%C3%A7+kimdir,+ka%C3%A7+ya%C5%9F%C4%B1nda,+nereli,+kitaplar%C4%B1?
ABONE OL

Usta sanatçı İbrahim Tatlıses'in sunumuyla cumartesi akşamları Star Tv'de ekrana gelen İBO Show programında bu hafta da birbirinden önemli isimler konuk olarak yer aldı.

İBO Show, 27 Mart Cumartesi akşamı kandil özel programıyla ekrana geldi. Programın bu haftaki konukları arasında Hakan Mengüç de yer aldı. Peki Hakan Mengüç kimdir?
 
Hakan Mengüç Kimdir?
 
Hakan Mengüç Bursa'da doğmuştur. Küçük yaşlarından itibaren müziğe merak salmıştır. 15 yaşında hem ney hem de piyano çalmayı öğrenmiştir. Uludağ Üniversitesinde öğrenim gören Hakan Mengüç iki yıl konservatuara girmiş ancak tamamlamamıştır.
 
Mevlevi geleneği ile büyümüştür. Psikolojiye olan ilgisi nedeniyle Güney Afrika'da hayvan davranışları ve İran'da ise sertifikalı olarak Mevlana Terapi eğitimi almıştır. İngilizce'nin yanında ayrıca Osmanlı Türkçesi, Farsça, Arapça da bilmektedir.
 
Sufi ney dinletisi veren Hakan Mengüç seminerleriyle de birçok kişiyi etrafında toplamayı başarmıştır. Ayrıca çeşitli yerlerde yaşam koçluğu da yapmaktadır.
 
Yaşam koçluğu yapan Hakan Mengüç üniversite hocalarından sporculara kadar pek çok kesimle çalışmış biridir. İki arkadaşıyla birlikte Bursa Tiyatro Atölyesini kurmuştur. Tiyatro oyunları da yazmıştır. Hint ve Uzak Doğu felsefesi üzerine çalışmalar yapmış ve bu konuda eğitim çalışmaları düzenlemiştir.
 
TRT sanatçılarının korolarında çalan Hakan Mengüç Hint müziğinden Jazz müziğine kadar pek çok müzik yapmıştır. Yaratıcılık atölyesi ve topluluk önüne konuşma eğitimine kadar pek çok kavramı geliştirmiştir.
 
Üniversitelerde yaptığı konuşmalar sayesinde Erciyes Üniversitesi ve Bozok Üniversitesinde yılın en iyi konuşmacısı seçilmiştir. 2017 yılında kurduğu Youtube sayfasında kendi alanıyla ilgili videolar çekmektedir. Kısa sürede binlerce kişinin takibine girmiştir.
 
Maddi durumu olmayan öğrencilere verdiği kişisel gelişim alanındaki dersler kurduğu Sufi Akademi'de verilmektedir.
 
HAKAN MENGÜÇ KİTAPLARI
 
Kalbin Temizse Hikayen Mutlu Biter
 
Hiçbir Karşılaşma Tesadüf Değildir
 
Gitmeli Miyim Kalmalı Mıyım
 
Ben Ney'im
>