'Fişek' Smith

+%E2%80%99Fi%C5%9Fek%E2%80%99+Smith
ABONE OL

ABD’de 91 yaşındaki polis memuru Smith, ilerleyen yaşına rağmen emekli olmayı düşünmüyor. Enerjisi ve çalışkanlığı nedeniyle ‘Fişek’ Smith lakabıyla anılan adam, dünyanın görev başındaki en yaşlı polisi...

ABD’nin Arkansas eyaletindeki bir kasabada görev alan polis memuru ‘Fişek’ Smith’i görenler şaşırmadan edemiyor. Tam 56 yıldır aktif olarak polislik görevini sürdüren 91 yaşındaki adam, Mayıs ayında 92 yaşına girecek olmasına rağmen işine devam etmekte kararlı. ‘Tanrının tamam dediği yere kadar çalışmak istiyorum’ diyen Smith, sağlıklı duruşu, enerjisi ve işine olan bağlılığıyla birçok polis memuruna da örnek oluyor.

İşine çok bağlı

Kasabada herkes tarafından tanınan ‘Fişek’i, departmanın halkla ilişkiler sorumlusu Dana Weatherby şöyle anlattı: “Onun göreve başlama nedeni polis olmanın verdiği heyecanı çok sevmesi. Çok kötü kar yağışlarında arabası çalışmadığında bile işini yapabilmek için uzun mesafeler boyunca yürürdü.” Weatherby, Smith’in hareketli geçirdiği uzun yıllar ve kasaba hakkındaki bilgisinin işe yaradığını belirtti.

>