FBI Hacklendi! 100 bin virüslü mail gönderildi

Bilgisayar korsanları, FBI e-posta sistemi için tehlike çanlarını çaldırdı! FBI e-posta hesabını ele geçirip, binlerce tehlikeli mail gönderdiler.

+FBI+Hacklendi%21;+100+bin+vir%C3%BCsl%C3%BC+mail+g%C3%B6nderildi
ABONE OL
Ajans ve güvenlik uzmanlarına göre, 13 Kasım günü gerçekleşen olayda, korsanları Federal Soruşturma Bürosu e-posta sistemi ele geçirildi ve olası bir siber saldırı yapılarak, 100 bine yakın virüslü e-maili FBI hesabından gönderildi.
 
Bilgisayar korsanları cumartesi günü Federal Soruşturma Bürosu'nun harici e-posta sistemini ele geçirdi ve potansiyel olarak 100 bin kişiye ve şirkete sahte bir siber saldırı uyarısıyla spam e-postaları gönderdi.
 
FBI yaptığı açıklamada, "bu sabah @ic.fbi.gov e-posta hesabından gelen sahte e-postaları içeren olaydan haberdar olduğunu" söyledi, ancak daha fazla ayrıntı vermeyi reddetti. FBI, "Etkilenen donanım, sorunun keşfedilmesi üzerine hızla önlem alındı" dedi. 
 
Siber güvenlik uzmanları, e-postanın herhangi bir kötü amaçlı ek içermemesinin, bilgisayar korsanlarının FBI portalında bir güvenlik açığına rastladığını ve bunu kullanmak için özel bir planı olmadığını gösterebileceğini söyledi.
 
FBI'ın New York ofisi siber şubesinden sorumlu eski özel ajan yardımcısı olan ve herhangi bir hükümetle ilgisi olmayan Austin Berglas, “Yeraltı forumlarında övünmek için sokak itibarı arayan bir grup veya bireyler olabilirdi,” dedi. “Olayın araştırılması. Koordineli bir devlet destekli saldırıdan ziyade, Bunun bir tür suç grubu veya bir tür 'hacktivist' grup olacağını düşünüyorum,” dedi. 
>