Bir dönem sona erdi! TBB'nin yeni başkanı Erinç Sağkan oldu

Türkiye Barolar Birliği 36. Olağan Genel Kurulu'nda yapılan başkanlık seçimi sona erdi. Sonuçlara göre, 159 oy alan Metin Feyzioğlu'nun yerine 191 oy alan Erinç Sağkan başkan olarak seçildi.

+Bir+d%C3%B6nem+sona+erdi%21;+TBB%E2%80%99nin+yeni+ba%C5%9Fkan%C4%B1+Erin%C3%A7+Sa%C4%9Fkan+oldu
ABONE OL
TBB'nin yeni başkanının belirlendiği seçimlerde yapılan oylama sonucu Erinç Sağkan'a kaybeden Metin Feyzioğlu'ndan ilk açıklama geldi. Instagram hesabından paylaşım yapan Feyzioğlu, "Birlik Başkanı seçilen Sayın Av. Erinç Sağkan ile kurullara seçilen tüm meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Seçimin mesleğimiz için hayırlı olması en büyük dileğim. Böyle olacağına da inanıyorum" dedi.
 
YENİ BAŞKANDAN İLK SÖZLER
 
Seçimi kazanan Erinç Sağkan, Twitter hesabından yaptığı ilk açıklamada, "Biz kazandık. Artık ülkemizde hiçbir avukat, hiçbir baro yalnız; hiçbir yurttaş savunmasız bırakılmayacak!" ifadelerini kullandı.
 
METİN FEYZİOĞLU: ALLAH'A ISMARLADIK
 
Seçimi kaybeden Metin Feyzioğlu ise Instagram hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
 
"Türkiye Barolar Birliği 36. Genel Kurulu'nda Birlik Başkanı seçilen Sayın Av. Erinç Sağkan ile kurullara seçilen tüm meslektaşlarımı tebrik ediyorum. Seçimin mesleğimiz için hayırlı olması en büyük dileğim. Böyle olacağına da inanıyorum.
 
Benimle aynı listede yarışan meslektaşlarıma, birlikte uzun ve çok güzel bir yol yürüdüğüm canımdan öte yol arkadaşlarıma yürekten şükranlarımı sunuyorum. Yaradana şükürler olsun yollarımızı kesiştirmiş.
 
8,5 yıl yan yana çalıştığım, artık bir aile olduğumuz mesai arkadaşlarım, dostlarım, yol arkadaşlarım hakkınızı helal ediniz.
 
Allaha ısmarladık."
>