Artık Netflix'te en çok izlenen dizileri görebilirsiniz!

Netflix, popüler dizilerin izlenme sayılarını ilk kez açıklayacak. Netflix, izlenme sayılarını açıklamaya hazırlanıyor. En çok izlenen TV şovlarını ve filmlerini ortaya çıkaran yeni bir web sitesi kurdu.

+Art%C4%B1k+Netflix%E2%80%99te+en+%C3%A7ok+izlenen+dizileri+g%C3%B6rebilirsiniz%21;
ABONE OL
Web sitesi esasen Netflix'te hem İngilizce hem de yabancı dil kategorilerinde en çok izlenen dizi ve filmleri sıralayan bir puan tablosu olacak. Ayrıca, 90 ülkedeki en iyi 10 filmi sıralayarak dünya çapında nasıl performans gösterdiğini ortaya koyacak.
Her bir programı veya filmi kaç kişinin izlediğini ölçmek yerine, yeni sıralamalar her bir başlığın Netflix'te toplu olarak izlendiği saat sayısına dayanmaktadır.
 
Önceden, Netflix sıralamaları herhangi bir başlığı görüntüleyen benzersiz hesapların sayısına dayanıyordu, ancak bunun "görüntüleme" olarak sayıldığı tanımı tartışmalıydı.Ekim ayında hissedarlara gönderilen bir mektupta Netflix, izleyicilerin her bir başlık için harcadığı toplam saat sayısını ölçen bir raporlama modeline geçtiğini söyledi.
 
Netflix bir blog yazısında, "Akışta başarının en iyi nasıl ölçüleceğini bulmak zor" dedi. Yeni sıralamalar, bir başlığın aboneler tarafından izlendiği toplu saat sayısına dayalı olacaktır. 
 
 
Şirketin başkan yardımcısı, "Farklı seçeneklere baktıktan sonra, izlenme saatleriyle ölçülen katılımın, bir dizinin popülerliğinin ve ayrıca abonelik hizmetlerinde kalıcılık için önemli olan genel üye memnuniyetinin güçlü bir göstergesi olduğuna inanıyoruz," dedi. 
 
Şu anda, En İyi 10’a, dışardan alınan dizilerden ziyade Netflix orijinalleri hakimdir. Örneğin Netflix'in Red Notice bu hafta 148,72 milyon saatlik izlenme sayısıyla listenin başında yer alıyor.
 
Ayrıca Netflix şimdiye kadar ücretli ürün yerleştirme yapmayı reddetmişti, ancak şirket 18,51 milyar dolarlık borcunu dengelemek için para üretmeye çalışırken ve zirvede kalmak için rekabet ederken bu değişebilir. 
>