300 yıl öncesine ait en tuhaf sigorta talepleri!

Aviva, 1878'de Londra'da bir otel işletmecisinin gözüne şampanya şişesi mantarı gelmesi olayı da dahil olmak üzere en sıra dışı sigorta iddialarını paylaştı.

+300+y%C4%B1l+%C3%B6ncesine+ait+en+tuhaf+sigorta+talepleri%21;
ABONE OL

Aviva ayrıca 1960 yılında kaçan bir koyun tarafından vitrin camı kırılan bir dükkân sahibine de ödeme yaptı. Ertesi yıl sigorta şirketi, anesteziden gelen bir hasta tarafından pencereden atılan bir dişçiyle anlaşmıştı. Şirket sözcüsü Nick Major şunları söyledi, "Aviva, işletmelerin kendileri için önemli olan şeyleri korumalarına yardımcı olarak önemli bir rol oynadı, iyi ve kötü zamanlarda ticaret yapmaya devam etmelerini sağladı; bu, Covid-19 salgını boyunca odaklanmaya devam ettiğimiz bir şey. Aviva, 1960 yılında kaçan bir koyun tarafından showroom penceresi kırılan bir dükkân sahibine de ödeme yaptı. "Kayıtlarımızın gösterdiği gibi, beklenmeyeni planlamanın iyi bir iş uygulaması olduğunu gösteren en tuhaf ve en sıra dışı iddiaları gördük."

Aviva, 1963 Büyük Tren Soygunu sırasında çalınan bazı menkul kıymetleri sigortaladı. Toplam olarak bugünün parasıyla 1 milyar TL ödediler. Tuhaf bir iddia, 1984'te Libya büyükelçiliği kuşatmasının yakınında park etmiş bir balıkçı minibüsüyle ilgiliydi. Araç, 11 günlük kuşatmanın sonuna kadar hareket ettirilemedi ve bu sırada tüm balıklar çürüdü.