10 gündür aranıyordu! Kayıp Müslüme olayında korkunç şüphe

Mersin'de Yörük olan ailesinin kurduğu çadırda oynarken kaybolan 3 yaşındaki Sarıkeçili yörük kızı Müslüme Yağal'ı arama çalışmalarına devam ediliyor.

+10+g%C3%BCnd%C3%BCr+aran%C4%B1yordu%21;+Kay%C4%B1p+M%C3%BCsl%C3%BCme+olay%C4%B1nda+korkun%C3%A7+%C5%9F%C3%BCphe
ABONE OL
Türkiye, yörük kızı Müslüme'den gelecek iyi haberi bekliyor. Kış mevsimini geçirmek için 10 Kasım'da Yanışlı Mahallesi'ne göçen Yağal ailesi, konaklayacakları çadırı kurduktan sonra saat 17.00'de kızlarının kaybolduğunu fark etti.
 
ÇADIRIN ÖNÜNDE OYNUYORDU
 
Çadırın önünde oynarken kaybolan Müslüme'yi bulamayan ailesi, güvenlik güçlerinden yardım istedi. İhbar üzerine jandarma, itfaiye ve AFAD, AKUT ve sağlık ekipleri bölgeye sevk edildi. Bölgedeki arama çalışmaları devam ederken, Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı'nın koordinesindeki ekipler, 20 kilometrelik alandan fazla bölgeyi tek tek tarıyor.
 
HENÜZ İZİNE RASTLANMADI
 
Yakınları Müslüme'den gelecek haberi beklerken; 200 personel, 100 gönüllü, arama kurtarma-kadavra köpekleri ve drone destekli arama çalışmalarında henüz ize rastlanmadı.
 
EKİPLER CANLA BAŞLA ÇALIŞIYOR
 
Kaymakam Bayraklı'nın koordinesindeki ekipler, sabahın erken saatlerinde yeniden arama tarama çalışmalarına başladı. Ekipler, sarp dağlık bölgedeki vadi, orman ve dağlık alanda çalışmasını sürdürürken, aramada iz takip ve kokuya duyarlı köpekler de kullanılıyor.
 
KAÇIRILMA İHTİMALİ GÜÇLÜ
 
Çarşamba gününden bu yana devam eden tarama çalışmalarından sonuç elde edilememesi nedeniyle Müslüme'nin kaçırılma ihtimali üzerinde duruluyor. Soruşturma kapsamında savcılık kararıyla birçok kişinin de ifadesine başvuruluyor.
 
MÜGE ANLI DA DEVREDE
 
ATV'de yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılan Müslüme'nin ailesi, kızlarının kaçırılmış olabileceği şüphesini dile getirmişti.
 
AİLENİN HUSEMETLİLERİ VAR
 
Öte yandan ailenin de husumetlileri olduğu ortaya çıktı. Yağal ailesi, ekiplerden gelecek sevindirici haberi beklerken, acılı baba Mehmet Yağal, 6'ncı günde de kızını arama çalışmalarına devam edildiğini söyledi.

Kaynak: Haberler.com

>