'Zamları geri çekin!'

Tüketici Örgütleri Konfederasyonu (TÖK) Genel Başkanı Fuat Engin, maliyet artışları gerekçesiyle yapılan fahiş orandaki fiyat artışlarının kabul edilemez olduğunu belirterek bütün zamların geri çekilmesini istedi.

%E2%80%99Zamlar%C4%B1+geri+%C3%A7ekin%21;%E2%80%99
ABONE OL
HAYAT PAHALILIĞI ARTTI
 
YENİ yılla birlikte peş peşe gelen zamlarla daha da derinleşen hayat pahalılığına karşı Tüketici Örgütleri Konfederasyonu’ndan (TÖK) hükümete çağrı geldi. Zamların tüketiciler için dayanılmaz hale geldiğini belirterek geri çekilmesini talep eden Engin, “Zaten pandemi koşullarının ve döviz artışı bahane edilerek temel tüketim maddelerine yapılan fahiş orandaki zamların/fiyat artışlarının yarattığı ağır yükün altında her geçen gün daha da ezilen tüketiciler, bu zamlarla artık belini doğrultamaz duruma gelmiştir” dedi.
 
CEBE GİRMEDEN ERİYOR
 
ENGİN sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu zamlar, asgari ücret, emekli ve memur maaş artışlarının tüketicinin cebine girmeden erimesi anlamına gelmektedir. Yapılan zamlar vatandaşın yazını da, kışını da cehenneme çevirmiştir. Öyle anlaşılıyor ki 2022 yılında zamların zulmü devam edecektir. Devlet ‘tüketicilerin temel ihtiyaçlarını karşılanması hakkı ile ekonomik çıkarlarının korunması” maddesini unutmamalıdır. Bu zulme son verilmelidir. Yetkililere sesleniyoruz; zamları kamu yararı açısından geri çekin.”
 
>