Veresiye yerine karta yüklendik

Veresiye+yerine+karta+y%C3%BCklendik
ABONE OL

Veresiye alışveriş yaygınlığı bir önceki döneme göre 12 puan düştü. Kartla yapılan alışverişin küçük esnafın cirosundaki payı üç puan artışla yüzde 35 oldu. Veresiye ile alışveriş ise genel olarak esnafın yüzde 17’sinde yapılıyor...

KÜÇÜK esnafın nabzını tutan “Türkiye Geleneksel Kanalın Nabzı: REM Esnaf Barometresi”nin Haziran 2020 sonuçları açıklandı. Buna göre bakkal, büfe, küçük market ve şarküteri gibi geleneksel kanalda tüketiciler salgının en yoğun olduğu döneme göre daha fazla kredi kartı kullanmaya başladı. Veresiye alışveriş yaygınlığı bir önceki döneme göre 12 puan düştü. Yasakların kalkmasıyla birlikte geleceğe dair olumlu beklentilerle esnafın güven endeksi 2.6 puan arttı.

YÜZDE 89’A ULAŞTI

KREDİ kartı kullanımının geçerli olduğu nokta oranı yüzde 89’a ulaştı. Mayıs döneminde bu oran yüzde 82’deydi. Kartla yapılan alışverişin cirodaki payı üç puan artışla yüzde 35 oldu. Veresiye ile alışveriş ise genel olarak esnafın yüzde 17’sinde yapılıyor. Veresiye ile alışveriş yapılan yerlerin oranı yüzde 29’dan yüzde 17’ye indi. Veresiyenin ciro içindeki payı yüzde 3 oldu. Esnafın ekonomiye güvenini anlatan güven endeksi bir önceki döneme göre kısmi artış ile 16.8 oldu.

>