Ucuz benzine dikkat

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, Kurban Bayramı tatili öncesi vatandaşları uyararak yol kenarlarındaki ucuz akaryakıta dikkat edilmesi gerektiğini, aksi takdirde pahalıya mal olabileceğini belirtti.

Ucuz+benzine+dikkat
ABONE OL
TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaz mevsiminin gelmesiyle şehirlerarası yolculukların arttığını hatırlatarak vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Palandöken, uzun yola çıkacak olanların şehirlerarası yollardaki ucuz akaryakıt tabelalarına aldanmaması gerektiğini belirterek, “Pandemi gölgesinde geçen kış aylarının ardından havaların ısınması ve tatil sezonunun başlamasıyla birlikte uzun yola çıkacak olan vatandaşlarımız şehirlerarası yollardaki bazı istasyonların ucuz akaryakıt tabelalarına aldanıp felaketlere sebebiyet vermemeli” dedi. 
 
“PİYASA ortalamasının altında satılan akaryakıt, katkı maddeli ya da kaçak olabilir. Üç kuruş daha ucuza akaryakıt almak için aracınızın motor ömrünü kısaltarak istenmeyen teknik arızalara mahal vermeyin. Hem kendi canınızı hem de trafikteki diğer vatandaşların canını riske atmayın” diyen Palandöken, “Bir ürün, maliyetinin altındaki fiyatlara satılıyorsa, o ürünün kalitesinden şüphelenmek gerek. Özellikle 10 numara yağ ile merdiven altında üretilen kaçak akaryakıt maalesef motor yangını gibi felaketleri beraberinde getirebiliyor” ifadelerini kullandı.
>