Turizm rekabeti uzaya taşınıyor

Turizm+rekabeti+uzaya+ta%C5%9F%C4%B1n%C4%B1yor
ABONE OL

Uzay Perspektifi adlı firma, uzaya günübirlik geziler düzenlemeye hazırlanıyor. Daha önce de bir şirket, uzay oteli açılacağını duyurmuştu. Böylece dünyadaki turizm rekabeti uzayda da start almış oldu. Test uçuşları 2021’de başlayacak. Her şey yolunda giderse biletlerin erkenden satışa çıkması planlanıyor.

İNSANLIK uzayda hayat bulamasa da hayat varmışçasına yaşamaya kararlı. Daha önce Gateway Foundation adlı şirket, Von Braun adı verilen 400 kişilik uzay otelinin 2025 yılında hizmete açılacağını duyurmuştu. Von Braun uzay oteline ilk rakip çıktı. Uzay turizmi firması ‘Uzay Perspektifi’ 2024’ten itibaren dev bir balonla uzaya günübirlik gezi yapmayı planlıyor. Teknik olarak yolcular uzaya değil, atmosfe- rin bir katmanı olan stratosfere gidecek.

PARAYA KIYACAKLAR

125 bin doları gözden çıkaranlar, 10 bin metre yukarıdan dünyanın eğriliğini görme imkanı bulacak. 9 kişiyi taşıyacak olan dev balonda minibar ve dünya manzarasını izleyebilmek için bol bol pencere bulunuyor. 2 saatlik yolculuk sonrası gerekli yüksekliğe ulaşacak olan konuklar, eşsiz deneyimin ardından yeniden dünyaya indirilecek. Kalkışlar ise ABD’nin Florida Eyaleti’nde yapılacak.

>