TOKİ'den ikinci kez indirim kampanyası

Bakan Murat Kurum, TOKİ’nin her yıl yapılan indirim kampanyasının bu yıl yoğun talep üzerine ikinci kez başlatılacağını duyurdu. Kampanya 21 Eylül’de başlayacak...

TOK%C4%B0%E2%80%99den+ikinci+kez+indirim+kampanyas%C4%B1
ABONE OL
ÇEVRE ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ), her yıl yapılan indirim kampanyası ile ilgili beklenen haberi verdi. Kurum, borcunu ödeyip tapusunu almak isteyenlere her yıl yapılan indirim kampanyasının yoğun talep üzerine bu yıl ikinci kez başlatılacağını duyurdu. Kurum, “Borcunun tamamını ya da en az yüzde 25’ini peşin ödeyen vatandaşlarımız yüzde 22 indirim kampanyasından faydalanabilecek” ifadelerini kullandı.
 
KAMPANYADAN yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 21 Eylül-19 Ekim 2021 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabilecekleri belirtildi. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak. Geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı haziran ayı olacak. Taksit sayısı 12 ay ve daha az kalan konut ve iş yeri alıcıları indirim kampanyasından yararlanamayacak.
>