'THY hisseleri satılıyor' iddiasına Türkiye Varlık Fonu'ndan yanıt

%E2%80%99THY+hisseleri+sat%C4%B1l%C4%B1yor%E2%80%99+iddias%C4%B1na+T%C3%BCrkiye+Varl%C4%B1k+Fonu%E2%80%99ndan+yan%C4%B1t
ABONE OL

Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez, THY hisseleri satılıyor iddiasına ilişkin 'Bizim 1 tane bile THY hissesi satma planımız yoktur' dedi.

Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez, THY hisseleri satılıyor iddiasına ilişkin "Bizim 1 tane bile THY hissesi satma planımız yoktur" dedi.

Reuters Haber Ajansı, Türkiye Varlık Fonu'nun (TVF) koronavirüs salgınından en kötü etkilenen şirketlerden Türk Hava Yolları (THY) ile bir sermaye desteği ya da finansman sağlanması programı için görüşmeler yürüttüğünü duyurdu.

Haberde yüzde 49.12 hissesi TVF'nin kontrolünde olan THY'yi kurtarma programının yöntemi ile ilgili görüşmelerin sürdüğü, hangi yöntemin kullanılacağının ve programın tutarının henüz netleşmediği belirtildi.

THY hisseleri satılıyor iddiasına ilişkin açıklama yapan Türkiye Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez, "Bizim 1 tane bile THY hissesi satma planımız yoktur. Bu manipüle edilecek bir konu değildir" dedi.

Sönmez, ''THY, pandemi sürecinde havacılık sektöründe kazanan oyunculardan biri olacaktır, bunu net söyleyebilirim" ifadelerine yer verdi.

>