Thodex'ten 2 milyar dolarlık vurgun iddiasına ilk açıklama

Thodex%E2%80%99ten+2+milyar+dolarl%C4%B1k+vurgun+iddias%C4%B1na+ilk+a%C3%A7%C4%B1klama
ABONE OL

Türkiye'de işlem yapan kripto para borsalarından Thodex'te iki gündür işlem yapılamıyor. 391 bin kişinin işlem yaptığı platformun kurucusu Fatih Faruk Özer'in 2 milyar dolarlık kripto parayla Arnavutluk'a kaçtığı iddia ediyor. Vurgun iddiası yargıya taşındı, suç duyuruları üzerine başsavcılık soruşturma başlattı. Öte yandan şirketin sahibi yazılı bir açıklama yaparak iddialara reddetti, 'Yatırımcılarla görüşmeye gittim' ifadesine yer verdi.

Türkiye, büyüklüğü Çiftlik Bank'ı da geride bırakan bir internet dolandırıcılığı iddiasıyla karşı karşıya.
 
Geçtiğimiz günlerde 2 milyon Dogecoin dağıtacağını açıklayarak dikkatleri üzerine çeken kripto para borsası Thodex kullanıcılarının sistemden paralarını çekemediği belirtildi.
 
Şirket iki gün önce yaptığı açıklamasında 6 saat sürecek planlı bakım çalışmasının ardından tüm sorunların giderileceğini duyurmuştu.
 
Duyurulan sürenin ardından sorunun devam etmesi üzerine şirket bir açıklama daha yapmış, bu kez bakım çalışmasının 4-5 gün süreceğini belirtmişti.
 
Ancak devam eden sorun nedeniyle Thodex'te aktif hesabı olan 391 bin kişinin panik halinde olduğu belirtiliyor. Kripto para yatırımcılarını endişelendiren iddia ise Thodex'in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolarlık kripto para ile yurtdışına kaçtığı yönünde.
 
ŞİRKETTEN İLK AÇIKLAMA
 
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı da art arda yapılan suç duyuruları üzerine konuyla ilgili soruşturma başlatırken  Thodex'in kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Fatih Özer'den ilk açıklama geldi. 
 
Faruk Fatih Özer, "Yatırımcılarla görüşmeye gittim" dedi.
 
 

Kaynak: Ntv

>