TESK: ‘Can suyu’ verilsin

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, pandemi sürecinden etkilenen esnaf ve sanatkarların yeniden ayağa kaldırılması için faizsiz ve uzun vadeli can suyu kredisi talebinde bulundu.

TESK:+‘Can+suyu%E2%80%99+verilsin
ABONE OL

TÜRKİYE Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeni normalleşme sürecinde kısıtlamaların kaldırılması ile birlikte esnaf ve sanatkarların ekonomiye yeniden kazandırılması gerektiğini vurguladı. Palandöken, “1 Temmuz’la birlikte ülke genelinde kısıtlamaların kaldırılması ve yaz tatili sezonunun açılmasıyla beraber piyasanın normale dönmesi için esnaf ve sanatkarlarımız tekrardan ayağa kaldırılmalı” dedi.

PİYASAYA OLŞUMLU YANSIR

PALANDÖKEN, “Pandeminin cefasını en çok çeken kesim olan esnaf ve sanatkarlarımızın biriken borçlarını ödeyebilmesi için yeni normalleşme döneminde sıfır faizli ve uzun vadeli can suyu kredisi verilmeli. Özellikle faaliyetleri tamamen durdurulan esnafımızın sıfır faizli krediden yararlanmasının önü açılmalı. Esnafa sağlanan her türlü desteğin ekonominin çarklarını döndürdüğü ve piyasaya olumlu yansıdığı unutulmamalı” ifadelerini kullandı.

>