Sosyal Ekonomik Destek ödemeleri başladı mı? Sosyal Ekonomik Destek ödemeleri ne kadar?

İhtiyaç sahibi ailelerin çocukları için her ay düzenli olarak yapılan Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerinin başlayıp başlamadığı araştırılıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, konu hakkında açıklama yaparak ödemelerin başladığını duyurdu. Destek ödemeleri hakkında merak ettiklerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Sosyal+Ekonomik+Destek+%C3%B6demeleri+ba%C5%9Flad%C4%B1+m%C4%B1?+Sosyal+Ekonomik+Destek+%C3%B6demeleri+ne+kadar?
ABONE OL
 
Sosyal Ekonomik Destek ödemeleri başladı mı? sorusu en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Konu hakkında açıklama yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, ödemelerin başladığını açıkladıç
 
Sosyal Ekonomik Destek ödemeleri başladı mı?
 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) ödemelerinin başladığını duyurdu. Bakan, ihtiyaç sahibi ailelerinin çocukları için her ay düzenli olarak yapılan ödemelerin ayın 15'ine kadar tamamlanacağını bildirdi.
 
Sosyal Destek ödemeleri ne kadar?
 
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, konu hakkında “Bakanlık olarak çocuklarımızın korunması ve desteklenmesi amacıyla birçok hizmet sunuyoruz. Çocuklarımızın sağlıklı gelişimi için aile bütünlüğünün önemini her zaman vurguluyoruz. Bu doğrultuda, çocuklarımızın ekonomik nedenlerle ailelerinden kopmalarını önleyecek desteklerde bulunuyoruz. SED hizmetimiz de bunlardan biri. SED ile ihtiyaç sahibi aileler, çocuklarının eğitim ve diğer masraflarını karşılıyor. SED, her ay ailelerin hesaplarına düzenli olarak yatırılıyor. Çocuklarımız için bu ay 172 milyon TL sosyal ve ekonomik destek ödemesi yapacağız.” açıklamasında bulundu.
 
>