Site aidatları kontrolden çıktı

Kiralık konut fiyatlarının arttıkça arttığı İstanbul’da aidat ücretleri kiraları da geçti. Bazı sitelerde aidatlar 8 bin liraya kadar çıktı. Vatandaşlar zamlara tepki gösterip, eylem yaptı ve yeni bir yasal düzenleme yapılmasını talep etti.

Site+aidatlar%C4%B1+kontrolden+%C3%A7%C4%B1kt%C4%B1
ABONE OL
3 İLÇE ÖNE ÇIKIYOR
 
SİTE aidatları aldı başını gidiyor. Durdurabilene aşk olsun. Öyle ki yapılan artışlar sonrası kira fiyatlarını bile geçmeye başladı. İstanbul’da site aidatlarında fahiş artışların yaşandığı o şehirlerden birisi. Megakentte bazı sitelerde aidatlar 8 bin liraya kadar çıktı. En yüksek aidat Sarıyer, Ortaköy ve Beşiktaş’taki sitelerde alınıyor. Buralardaki sitelerde aidatlar 2 bin ile 8 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. Tuzla’da aidatlar 150 lirayken yeni yapılan zamlarla 350 liraya çıktı.
 
‘BİR DAHA OTURMAM’
 
SİTE sakinleri aidatlara yapılan zamlara tepki gösterip, eylemler yaptı ve yeni bir yasal düzenleme yapılmasını talep etti. Beylikdüzü’nde bir sitede oturan ve 800 lira aidat verdiğini dile getiren Sevda Demircan, “Aidatlarımız çok yüksek geliyor. Bu konuda çok mağduruz. Artışlar fahiş seviyede. Bu yüzden ben bir daha asla sitede oturmayı düşünmüyorum” dedi. Türkiye genelinde en az yüzde 40 ila 60 oranında zamlanan aidatların daha da artması bekleniyor.