Pazarlar yangın yeri

Pazarlarda da fiyatlar marketlerde olduğu gibi el yakıyor. Karnabahar’ın tanesi 15 TL, salatalık 10, domates 12, çilek ise 30 TL’den satılıyor. Vatandaşlar, “Marketler gibi pazarlar da pahalı. Ne yapacağımızı şaşırdık artık” diyerek duruma tepki gösteriyor

Pazarlar+yang%C4%B1n+yeri
ABONE OL

DÖVİZ ve altındaki düşüşe rağmen marketler gibi pazarlarda da ürünlerin fiyatları bir türlü düşmüyor. Aksine arttıkça artmaya devam ediyor. Sebze-meyve fiyatları adeta el ve cep yakıyor. Karnabahar’ın tanesi 15 TL’den satılırken, patlıcan ve yeşil biberin kilosu 16 TL, salatalık 10 TL, çilek 30 TL, domatesin fiyatı ise 9 TL ile 12 TL arasında değişiyor. Bir demet roka 2.5 TL, kıvırcık 6 TL, bir demet maydanozsa 2.5 TL’den satışa sunuluyor. Alım gücünde büyük düşüş yaşayan vatandaş, alışveriş yaparken kılı kırk yardıklarını ifade ediyor.

‘HER YER PAHALI’

EMEKLİ olduğunu dile getiren bir vatandaş, “150 TL ile geldim, istediklerimi alamadım. Eskiden 50 TL’ye pazar arabasını dolduruyordum, şimdi bir kıvırcık 6 TL, biberin kilosu 16-17 TL. Neyle alayım? Yarım kilo domatesi 7.5 TL’ye aldım. Bakkala gidiyoruz pahalı, marketler pahalı. Pazara gidiyoruz orası da pahalı. Ne yapacağız?” diyerek pahalılığa isyan etti. Pazarcılar ise işlerinin çok kötü olduğunu belirterek, “Millet alamıyor. Etiketlere artık yarım kilo fiyatını yazıyoruz. Vatandaş kiloyla alamıyor” açıklamasını yaptı.

>