Ömer Fethi Gürer'den engellilere bayram ikramiyesi teklifi

%C3%96mer+Fethi+G%C3%BCrer%E2%80%99den+engellilere+bayram+ikramiyesi+teklifi
ABONE OL

CHP’li Ömer Fethi Gürer, yüzde 40 ve üzeri engelli raporu olan vatandaşlara dini bayramlarda asgari ücret tutarında ikramiye verilmesi için TBMM’ye kanun teklifi verdi

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, dar gelirli engellilerin ekonomik buhrandan doğrudan etkilendiğine dikkat çekti ve yüzde 40 ve üzeri engellilik raporu olan vatandaşlara ramazan ve Kurban bayramlarında asgari ücret tutarında ikramiye verilmesi için Meclis’e kanun teklifi verdi. Gürer, engelli vatandaşların, yaşadığı birçok problemin yanında maddi olanaksızlıklar nedeniyle de sorunlarının artarak devam ettiğini vurguladı. 
 
Gürer, şöyle konuştu: “Engelli bir çocuğa sahip olan sabit gelirli vatandaşımız sağlıklı çocuğa sahip olan vatandaşın 3-4 katı masrafı üstlenmiş demektir. Bu da sizin yoksul değilseniz bile hızla yoksullaşmanız demektir. Engelli bir çocuğun eğitimi, çoğunlukla özel eğitimi gerektirmektedir. Buna bir de tedavi ve ilaç masrafları da eklenince durum, çoğu zaman içinden çıkılamaz ekonomik bir sorun haline gelir. Bir yardım eli uzatılmalı.” 
>