Ne olacak halimiz!

Ne+olacak+halimiz%21;
ABONE OL

‘Gündemetre’ araştırmasına göre; vatandaşların yüzde 40’ı geçen en az bir faturasını ödeyemedi. Üçte ikisinin gelirleri düştü. Her iki kişiden birisi, evlerinde en az bir kişinin iş aradığını ama bulamadığını ifade etti.

Yöneylem Araştırma Şirketi, yaptığı ‘Gündemetre’ araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Araştırma adeta Türkiye’nin ekonomik açıdan fotoğrafını çekerken, “Ne olacak hal-i pür melalimiz?” dedirtti. 23-27 Eylül döneminde gerçekleştirilen çalışma, 67 ilde 2 bin 402 kişinin katılımı ile gerçekleşti. Katılımcılar, Türkiye’nin en önemli sorununun yüzde 19.9 ile ekonomik kriz olduğunu söyledi.

DERT AYNI: İŞSİZLİK, PAHALILIK

Ekonomik kriz seçeneğini yüzde 16.8 ile salgın, yüzde 15.7 ile işsizlik, yüzde 15.4 ile hayat pahalılığı izledi. Yüzde 40’ı geçen ay en az bir faturasını ödeyemediğini vurguladı. Her 2 kişiden biri, hanelerinde en az bir kişinin iş aradığını ve bulamadığını anlattı. Vatandaşların 3’te 2’si geçen yıla göre gelirlerinin düştüğünü dile getirirken, gelirlerinin arttığını söyleyenlerin oranı ise yüzde 7’de kaldı.

>