Marketler 4 kat kazık

Marketler+4+kat+kaz%C4%B1k
ABONE OL

Marketler kazığın ayarını artık iyice kaçırdı. Tarla ile market arasındaki fiyat farkı 4 kata kadar çıktı; vatandaş isyan etti. TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Marketlerde denetimler arttırılmalı, fahiş fiyat artışlarına müsaade edilmemelidir” diye konuştu.

ENFLASYONLA birlikte iyice azan gıda ve sebzemeyve fiyatları vatandaşı artık iyice canından bezdirdi. Fırsatçıların şişirdiği fiyatlar, marketlerde ise tavana vuruyor! Tarla ile market fiyatları 4 kata, bazı ürünlerde ise daha fazlaya çıkıyor. Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, mayıs ayı üretici market fiyatlarındaki değişimi değerlendirirken, “Karpuz 4.1 kat, kabak, salatalık ve patlıcan 3.4 kat, süt 3.3 kat, nohut 3.2 kat, kuru soğan 3.1 kat, yeşil soğan, elma ve sivribiber 3 kat fazlaya tüketiciye satılıyor” bilgilendirmesini yaptı. 
 
TZOB Genel Başkanı Bayraktar, “Üreticide 1 lira 37 kuruşa satılan karpuz markette ortalama 5 lira 55 kuruşa, 1 lira 33 kuruş olan kabak 4 lira 52 kuruşa, 1 lira 18 kuruş olan salatalık 3 lira 97 kuruşa, 1 lira 51 kuruş olan patlıcan 5 lira 10 kuruşa, 2 lira 73 kuruş olan süt 9 lira 4 kuruşa, 4 lira 35 kuruş olan nohut 13 lira 88 kuruşa, 60 kuruş olan kuru soğan 1 lira 89 kuruşa satılmaktadır” dedi. Bayraktar, salgın döneminde de hayat durmasın diye uğraşan, didinen ve gıda arzında kesinti yaşanmasına müsaade etmeyen üreticilere destek çıkılması gerektiğini ise sözlerine ekledi. 
 
>