Kuyumcudan kiralık!

Kuyumcudan+kiral%C4%B1k%21;
ABONE OL

Düğünlerin vazgeçilmezi takılar için yeni formül! Altın fiyatlarındaki yükseliş, düğün yapmayı planlayan çiftleri ve ailelerini sıkıntıya soktu. Altın satın almaya gücü yetmeyen ancak gelinin gösterişli görünmesinden de geri kalmayan aileler, çareyi kuyumculardan altın kiralamakta buldu...

HER geçen gün fiyatı artan ve rekor üstüne rekor kıran altının, önlenemez yükselişi sürüyor. Bu durum evlenecek çiftleri kara kara düşündürüyor. Yeni evlenecek çiftler, takı takmanın adeta imkansız hale gelmesiyle formül arayışına yöneldi. Evlilik hazırlığı yapan ancak ekonomik durumu iyi olmayan gençler, altın kiralama dönemi başlattı. Gösteriş için altın tak- ma adetini pas geçmek istemeyenler tanıdık kuyumcuların kapısını aşındırıyor. Çiftler, çek ya da senet karşılığında kuyumcudan altın kiralayarak düğünlerini yapıyor.

GRAMINA GÖRE ÖDEME

TAKILACAK altının gramı kadar kuyumcunun belirlediği fiyat üzerinden ödemeyi yapılıyor. Düğün bitiminde de altınlar iade edilerek teminat olarak verilen senet ya da çek geri alınıyor. Ağus- tos ayında evlenecek olan bir çiftlerden damat Erhan Eren, “İşim pamuk ipliğine bağlı. Aldığım ücret 4 bin lira. Bu parayla hem düğün yapıp, hem de takı takmam imkansız. Müstakbel eşim ile konuştuk. Zaten satın da alsak ertesi gün bozdurup borçlarımızı ödeyecektik. Kiralamak daha ucuz ve mantıklı geldi. Hem benim hem de onun ailesi de kiralık altın takacak” dedi.

>