Krediyle emeklilik!

Krediyle+emeklilik%21;
ABONE OL

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun kamu bankaları ile yaptığı protokol ile sigortalılara kredi kullanmak suretiyle emekli olma imkanı getirildi...

Yapılandırmayla prim borcunu ödeyip emekli olmak isteyen Bağ-Kur’lulara müjde! Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıflar Bankası arasında kredi işbirliği protokolü imzalandı. Buna göre, sigortalılara kredi kullanmak suretiyle emekli olma imkanı getirildi. Sigortalılar, yapılandırılan prim borçlarının peşin ödeme tarihinin son günü olan 31 Mart’a kadar bankadan aylık 1.60 faiz oranı ve 36 ay vade ile kredi kullanabilecek.

Beklenti 40 bin

Kredi desteğinden yararlanmak isteyenler önce SGK il ve merkez müdürlüklerine başvurularını yapacak. Buradan alacakları emekli olabileceklerine dair yazıyla bu üç kamu bankasının şubelerine müracaat edebilecek. Kredi desteğinden primlerini ihya eden Bağ-Kur’luların yanında askerlik ve doğum borçlanması yapması halinde emekli olabilecek vatandaşlar da yararlanabilecek. Yaklaşık 40 bin kişinin müracaat etmesi bekleniyor.

>