Kraliçe'den daha zengin

İngiltere’nin eski güzellik kraliçesi Kirsty Bertarelli ile eşi Ernesto Bertanilli 21 yıllık evliliklerini noktaladı. Bertarelli, boşanırken 350 milyon sterlin (4 milyar 224 milyon TL) tazminat alarak Kraliçe Elizabeth’ten daha zengin bir kişi haline geldi.

Krali%C3%A7e%E2%80%99den+daha+zengin
ABONE OL
ANLAŞMALI BOŞANDILAR
 
ESKİ güzellik kraliçesi Kirsty Bertarelli, İngiltere’nin en pahalı boşanmasına imza atarak tarihe geçti. 50 yaşındaki model ve şarkıcı, İsviçreli milyarder eşinden boşanırken İngiltere’nin en zenginleri listesindeki yerini almayı başardı. Eski İngiltere güzeli 400 milyon sterlin tazminat alarak, İngiltere tarihinin en yüksek boşanma tazminatı alan kişisi unvanının da sahibi oldu. 21 yıldır evli olan üç çocuk sahibi çiftin boşanması ülke gündeminde şok etkisi yarattı. Magazinden uzak bir hayat sürdürmeyi tercih eden çiftin evliliklerindeki sorunlar basından saklanmıştı.
 
SÖZCÜ HABERLERİ DOĞRULADI
 
ÇİFTİN basın sözcüsü boşanma haberlerini doğruladı. Kirsty Bertarelli’nin 400 milyon sterlinlik (4 milyar 224 milyon TL) tazminat kazandığını söylendi. Eski güzellik kraliçesi bu anlaşmayla sadece yüklü miktarda paraya değil, geçen yıl 5 milyon pounda satın alınan, İsviçre’nin Cenevre Gölü kıyısında muhteşem bir eve ve ayrıca İsviçre kayak merkezi Gstaad’da 8 milyon sterlinlik bir dağ evine de sahip oldu. Bertarelli, İngiltere kraliçesi Elizabeth’ten bile daha zengin olmuş oldu. Kraliçenin kişisel servetinin 365 milyon pound civarından olduğu biliniyor.
 
TOPLAM SERVETLERİ DUDAK UÇUKLATTI
 
KİRSTY ve Ernesto Bertarelli çifti ülkenin en zenginleri listesinde ortak bir şekilde 14. sırada yer alırken servetlerinin 9 milyar pounddan fazla olduğu tahmin ediliyor. Bu servet ise Bahamalar, Brunei ve Ermenistan gibi ülkelerin gayri safi yurtiçi hasılasından daha büyük.
 
>