Korsanlar işi büyüttü

Salgını fırsata çeviren korsan taksiciler, artık şehirler arası da yolcu taşımaya başladı. Korsanlar, İstanbul’dan Marmaris’e bin 800, İzmir’e 2 bin, Rize’ye 3 bin, Antalya’ya 3 bin 600 TL fiyat biçiyor

Korsanlar+i%C5%9Fi+b%C3%BCy%C3%BCtt%C3%BC
ABONE OL

TAKSİ şoförlerini canından bezdiren korsan taksiciler, koronavirüs salgını döneminde işleri iyice büyüttü. Vatandaşların otobüs, uçak gibi toplu taşımaları kullanmaktan çekinmesi sonucu korsan taksiciler, artık şehirler arası da yolcu taşımaya başladı. Kurban Bayramı nedeniyle ekstra rağbet gören korsanlar, vatandaşlardan o kadar fazla talep aldı ki rezervasyon yöntemiyle yolcu kabul eder oldu. Sınır tanımayan korsanlar, yolcuları İstanbul’dan Marmaris’e, İzmir’den Rize’ye kadar her yere taşıyor.

GÜZERGAHA GÖRE TARİFE

FİYATLAR, gidilecek yerlere ve kullanılacak güzergaha göre farklılık gösteriyor. Örneğin Osmangazi Köprüsü’nden geçmek isteyen yolculardan, ekstra 500 lira otoban ücreti alınıyor. Feribotla Muğla Marmaris’e gitmenin bedeli ise bin 800 lirayı buluyor. Korsan taksiciler, İzmir Çeşme’ye 2 bin, Rize’ye 3 bin, Antalya’ya 3 bin 600 TL’ye yolcu taşıyor. Kurban Bayramı öncesi yoğunluk yaşanması nedeniyle korsan taksiciler rezervasyon alarak müşteri taşıyor.

>