Konut fiyatları yüzde 135 arttı

Marmara, Ege ve Akdeniz sahillerinde kiralık konut ve satılık konut fiyatlarındaki artış, yüzde 135’e dayandı. Kiralık konut fiyatlarında en fazla artış Balıkesir’in Edremit ilçesinde oldu

Konut+fiyatlar%C4%B1+y%C3%BCzde+135+artt%C4%B1
ABONE OL

HEPSİEMLAK, Haziran 2021 Emlak Endeksi sonuçlarını açıkladı. Özellikle Marmara, Ege ve Akdeniz bölgesindeki kiralık ve satılık konut fiyatlarında büyük bir artış yaşandı. Fiyatlardaki artış bölgelere göre değişiklik göstermekle birlikte yüzde 135’e kadar ulaştı. Satılık konut fiyatlarının yıllık bazdaki değişiminde yüzde 78 ile İzmir-Seferihisar ilk sırada yer aldı. Seferihisar’ı yüzde 69-54 arasındaki değişimler ile Muğla- Fethiye, Antalya-Serik, İzmir-Urla, Aydın-Didim, Muğla-Bodrum, Muğ- la-Milas, İzmir-Çeşme, Antalya-Döşemealtı ve Aydın-Kuşadası takip etti.

MUĞLA İLK SIRADA

SON 1 ayda Ege, Akdeniz ve Marmara bölgelerin- de satılık konut fiyatı en çok artan ilçelerde İzmir- Foça, Muğla-Milas, Balıkesir-Erdek, Antalya-Serik ve Muğla-Fethiye ilk 5 arasında yer aldı. Kiralık konutların ortalama metrekare fiyatı bir önceki yıla oranla Balıkesir-Edremit’te 11 TL’den 26 TL’ye yükselerek yüzde 135’lik bir artış yaşandı. Satılık konut fiyatlarının yıllık bazdaki değişiminde yüzde 54’lük artış ile Muğla ilk sırada yer aldı. Muğla’da geçen yılın aynı döneminde ortalama 5 bin 296 TL olan metrekare birim fiyatı 8 bin 182 TL’ye yükseldi.

>