Kısa Çalışma Ödeneği ne zaman bitecek? Kısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı mı?

K%C4%B1sa+%C3%87al%C4%B1%C5%9Fma+%C3%96dene%C4%9Fi+ne+zaman+bitecek?+K%C4%B1sa+%C3%87al%C4%B1%C5%9Fma+%C3%96dene%C4%9Fi+Uzat%C4%B1ld%C4%B1+m%C4%B1?
ABONE OL

Milyonlarca çalışan Kısa Çalışma Ödeneği'nin ne zaman sona ereceğini merak ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle hayatımıza giren bu ödeneğin ne zaman biteceği en çok araştırılan konular arasında yer alıyor.

Pandemi döneminde ekonomik hayatı canlandırmak nedeniyle hayatımıza giren Kısa Çalışma Ödeneği'nin ne zaman sona ereceği araştırılıyor. 
 
Kısa Çalışma Ödeneği Uzatıldı mı?
 
Kısa Çalışma Ödeneği'nin uzatıldığına dair resmi bir açıklama gelmedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kısa Çalışma Ödeneği'nin mart ayının sonunda sona ereceğini bildirmişti.
 
Kısa Çalışma Ödeneği Ne Zaman Bitiyor?
 
Kısa çalışma ödeneği için yarın son gün. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şu şekilde: "Salgın tedbirlerinden etkilenen hizmet sektörleri başta olmak üzere esnaflarımızın ve şirketlerimizi bulunduğunu da biliyoruz. 311 milyar lirayı bulan destek ve teşviklerle bu sıkıntıları bir nebze hafifletmenin gayreti içerisindeyiz. Sosyal destek kısa çalışma ödeneği, normalleşme desteği başlıkları altında milletimize aktardığımız kaynak 53 milyar lirayı buldu. Kısa çalışma ödeneğinin süresini son kez olarak mart ayının sonuna uzattık. dedi.
 
>