Kıdem mesajı!

K%C4%B1dem+mesaj%C4%B1%21;
ABONE OL

Ankara’daki genel merkez binasına ‘Kıdem tazminatıma dokunma’ yazan büyük bir pankart asan Türk-İş: Kıdem; kızımızın çeyiz, oğlumuzun düğün parasıdır. Emekli olurken başımızı sokacağımız bir ev için katkı parasıdır!

Geçtiğimiz günlerde Başkanlar Kurulu’nu toplayan Türk-İş, kıdem tazminatı değişikliğine ‘Greve gideriz’ diyerek karşı tavrını ortaya koymuştu... Türk-İş kıdem tazminatının fona dönüştürülmesine karşı tepkisini göstermeye devam ediyor. Türk-İş son olarak Ankara’daki genel merkez binasına büyük bir pankart astı. Üzerinde, “Kıdem tazminatıma dokunma” yazan pankartla, düzenlemeden mesajı verildi. Ayrıca kıdem tazminatı ile ilgili de bir video hazırlanarak sosyal medyada yayınlandı.
 
TEK TEK SIRALANDI
 
“Kıdem tazminatıma dokunma, geleceğimle oynama” başlıklı videoda, kıdem tazminatının çalışanlar için ne anlama geldiği tek tek sıralandı. Videoda yer alan ifadeler şöyle: “Kıdem tazminatı bütün emekçilerin güvencesidir. Kızımızın çeyiz, oğlumuzun düğün parasıdır. Emekli olurken başımızı sokacağımız bir ev için katkı parasıdır. Çocuklarımıza bırakılacak bir emanettir. Hayalimizdir. Yıkma, geleceğimle oynama. Kıdem tazminatıma dokunma.”
 
 
 
 
 
>