KDV zammı yağacak!

Bu ayın başından itibaren berber, kuaför, lokanta, kahvehane, tamirhane, kuru temizleme dahil onlarca mal ve hizmetteki KDV indirimi sona erdi. 7 ile 10 puanlık KDV artışı zam sağanağına yol açacak...

KDV+zamm%C4%B1+ya%C4%9Facak%21;
ABONE OL
FATURA yine vatandaşa çıkacak... Pandemide fiyat artışlarını frenlemek ve bazı mal ve hizmetleri ucuzlatmak amacıyla geçen yılın temmuz ayından bu yana devam eden indirimli KDV uygulaması 30 Eylül'de sona erdi. İş dünyasından gelen 'zam yağar' uyarılarını dikkate almayan hükümet, vatandaşların kullandığı birçok mal ve hizmetteki yüzde 1'lik KDV yüzde 8'e, yüzde 8'lik KDV oranı da yüzde 18'e çıkardı. Birçok ürüne yükselen KDV oranında zam gelmesi bekleniyor. İşte KDV oranı artacak o ürünler:
 
- Uygulamanın devreye girmesiyle birlikte yolcu taşıma biletleri, yeme içme hizmetleri, berber, kuaför ve güzellik salonları, Cep telefonu, bilgisayar, saat bakım onarımı, motosiklet ve oto tamirinde KDV oranı yüzde 18 oldu.
 
- Televizyon, buzdolabı, çamaşır makinesi gibi elektronik ve beyaz eşya tamiri, kombi, şofben bakım ve onarımı, sıhhi tesisat, boya badana işleri, düğün salonları, süs bitkileri ile çiçek teslimlerinde de KDV yüzde 18'e yükseldi.
 
- İşyeri kiralama hizmeti, konser, fuar ve lunapark giriş ücretleri, terzilik, giyim eşyası ve ev tekstili onarım ve tamiratı, ayakkabı onarımı ve boyama, kuru temizleme, çamaşırhane, ütü hizmetleri, halı yıkama, ev ve bahçe gereçlerinin onarımı, mobilya ile ev döşeme bakım onarımında da KDV artık yüzde 18 olarak uygulanacak.
 
- 1 Ekim tarihinden itibaren ise sinema, tiyatro, opera, operet, bale, müze giriş ücretleri, kahvehane, kır kahvesi, çay bahçesi, çay ocağı, kıraathane, kafeterya, pastane, ayakta yemek yenilen yerler, paket yemek servisleri, lokanta, ve kebapçıdaki yiyecek ve içeceklerde KDV yüzde 8'e çıktı ve bu ürünler yüzde 7 oranında zamlanacak.
 
>