'İmkanınız varsa şimdiden alın'

Eskiden üç ayda yapılan fiyat zamları bir aya kadar düştü. Yeni zamlarla birlikte tedarik sıkıntısının da kapıda olduğunu belirten Zincir Mağazalar Derneği Başkanı Serhan Tınastepe, vatandaşa “İmkanları varsa şimdiden alsınlar” çağrısında bulundu.

%E2%80%99%C4%B0mkan%C4%B1n%C4%B1z+varsa+%C5%9Fimdiden+al%C4%B1n%E2%80%99
ABONE OL
SON dönemde adeta peş peşe zam yağmuru yaşanıyor. Her sabaha yeni bir zam haberiyle uyanıyoruz. Enflasyon ve rekor kıran kur krizi nedeniyle de artık ürünlerdeki zam aralığı üç aydan bir aya inmiş durumda. Zincir Mağazalar Derneği Başkanı Serhan Tınastepe, zamlara artı olarak tedarik krizinin yaşanabileceğine dikkat çekti. Tınastepe, gıda ve pek çok kategoride sektör oyuncularının rafa koyacak ürün bulmakta zorlanmaya başladığını ve kısmen de olsa boş raf görüntülerinin gündeme gelebileceğini ifade etti.
 
VATANDAŞA çağrıda bulunan Zincir Mağazalar Derneği Başkanı Serhan Tınastepe, “İmkanları varsa şimdiden alsınlar. Çünkü gelecek 4-6 ay arası çok ciddi bir tedarik problemi yaşanacak” ifadelerini kullandı. Eskiden 3 ayda yapılan fiyat zamlarının şimdi yüksek enflasyon ve yüksek döviz kuru nedeniyle 1 aya kadar düştüğünü kaydeden Tınastepe, yaşanan durumu “Fiyatlamada 90’lı yıllara döndük. Ürün bulunamıyor. Bulunsa fiyatlanamıyor, fiyatlansa tüketici alamıyor” sözleri ile özetledi.
>