İcralık olduk

%C4%B0cral%C4%B1k+olduk
ABONE OL

UYAP verilerine göre, icra dairelerinde son bir yılda dosya sayısı 1 milyonun üzerinde arttı. Sadece yılın ilk ayında günde 24 bin 650 yeni icra, iflas dosyası açıldı. İcra sayısının daha da artması bekleniyor.

Salgın döneminde gelirsiz ve işsiz kalan milyonlarca vatandaş kredi çekerek borcu borçla kapatmaya çalıştı. Kredilerin ödeme süreleri gelince de durum yine değişmedi. Borcu ödeyemeyince de icralık oldular. Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) verilerine göre, 5 Şubat itibariyle icra ve iflas dairelerinde halen derdest olan dosya sayısı da geçen yılın aynı günündeki dosya sayısına göre 1 milyon 674 bin adet artarak 22 milyon 160 bin 776’ya çıktı. Sadece yılın ilk ayında günde 24 bin 650 yeni icra, iflas dosyası açıldı. 
 
İcra yoluyla el konulan mülk veya gayrimenkuller Basın İlan Kurumu’na bağlı ilan.gov.tr adresinden satışa çıkarılıyor. Güncel verilere ilan.gov.tr’de 5 bin 850 emlak ilanı bulunuyor. İlanlar içerisinde en fazla 2 bin 714 ilan ile konut satışları dikkat çekiyor. Konut satışlarının ardından tarla, tarım arazisi statüsündeki alanların satışı dikkat çekiyor. Bin 437 adet tarım arazi icra müdürlükleri tarafından satışa çıkarılmış durumda. Önümüzdeki dönemde icradaki dosya sayılarının artması bekleniyor
>