'Hizmet bedellerini kamu karşılasın'

Zamları yeni zamların izleyeceğini belirten, TMMOB, MMO ESM’den hükümete: Kriz koşulları sona erene kadar zor durumdaki tüm vatandaşların ve kapanan küçük işletmelerin faturalarının hizmet bedellerini kamu karşılasın.

%E2%80%99Hizmet+bedellerini+kamu+kar%C5%9F%C4%B1las%C4%B1n%E2%80%99
ABONE OL
Temmuz ayının ilk gününde doğalgaza yüzde 12, elektriğe ise yüzde 15 oranında yapılan zamma yönelik tepkiler devam ediyor… TMMOB Elektrik Mühendisleri Odası (EMO), Enerji Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası (ESM) ve TMMOB Makina Mühendisleri Odası (MMO) tarafından yapılan ortak açıklamada yapılan zamları yeni zamların izleyeceği belirtildi. Açıklamada iktidarın ve enerji yönetiminin yirmi yılda, çok sayıda ithal kömür ve doğal gaz yakıtlı santralın kurulmasını teşvik etmesiyle enerjide ülkenin dışa bağımlılığının arttığı vurgulandı. 
 
FATURALAR ÖDENEMİYOR
 
Yapılan açıklamada salgın nedeniyle gelirsiz kalan milyonların faturasının kamu tarafından ödenmesi gerektiği dikkat çekilerek şu ifadeler kullanıldı: “Covid-19 salgını nedeniyle, bütün kesimlerden milyonlarca vatandaş; elektrik, doğal gaz, su, telefon, internet faturalarını ödeyememekte, elektrik ve gazlarının kesilmesi ile enerji yoksulları arasına katılmaktadır. Bu durumu önlemek için kriz koşulları sona erene kadar zor durumdaki tüm vatandaşların ve kapanan küçük işletmelerin elektrik, su, doğal gaz, internet ve telefon hizmet bedelleri kamu tarafından karşılanmalıdır.” 
>