Genç işsizlerin umudu Kripto para!

Gen%C3%A7+i%C5%9Fsizlerin+umudu+Kripto+para%21;
ABONE OL

İşsizlikle boğuşan gençler, son çare olarak kripto paraya yöneldi. Ellerine geçen parayı kriptoya yatırarak kazanç elde etmeye çalışan işsiz vatandaşların sayısı hızla artıyor...

Ülkenin çözülemeyen sorunu işsizlik, özellikle genç nüfusun canına tak etti. Genç işsizler, para kazanmak için farklı yollara yönelmeye başladı. Bu yollardan biri de, şu sıralar çok popüler olan kripto para. İşsiz gençlerin, ellerine geçen 100 lirayı bile sanal paralardan birine yatırarak kazanç elde etmeyi umduğu belirtildi. Bunun sonucu olarak Türkiye’de kripto paralara bir hücum yaşanırken, kripto para platformlarının işlem hacimlerinin artışta olduğu ifade edildi.

Kullanıcı sayısı 5 milyon

BİTCİ Teknoloji CEO’su Onur Altan Tan, kripto paralardaki yükselişin Türkiye’de kullanıcı sayısı ve işlem hacminde büyük artışı tetiklediğini söyledi. Tan, “Hesaplamalar, Türkiye’de kripto para yatırımcı sayısının 5 milyonu bulduğu yönünde. Bizim de hem kullanıcı sayımız hem de işlem hacmimiz bu yıl yüzde 400 arttı” dedi. Tan, “Bu coin’lerin yüzde 90’ından fazlasının orta vadede hayatımızdan çıkacağını düşünüyorum. Bu konsolidasyonla birlikte piyasadaki volatilite de ciddi biçimde azalacak” uyarısı yaptı.

>