EYT'lilerden noter hamlesi!

EYT%E2%80%99lilerden+noter+hamlesi%21;
ABONE OL

Ekonomi Haberleri | Her seçim döneminde verilen sözlerin tutulmasından dolayı siyasi partilerden söz değil güvence istediklerini dile getiren EYT-SDD Başkanı Gönül Boran Özüpak, seçimde noter tasdikli taahhüt isteyeceklerini söyledi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT), uzun zamandır devam eden sorunlarının çözümüne dair çok önemli bir hamle yapmaya hazırlanıyor...

Bir radyo programına konuk olan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT- SDD) Başkanı Gönül Boran Özüpak, bundan sonra iktidara talip olup, EYT sözü veren partilerden noter tasdikli taahhütname alacaklarını belirtti. Bu konuda güvence istediklerini belirten Özüpak, daha önce bu konulardan dillerinin çok yandığını anlattı.

ÖNEMLİ BİR HAMLE

Özüpak, “Biz diyoruz ki, seçim beyannamelerinin içerisinde yer alıyoruz. Güvence istiyoruz. Bize ‘noter tasdikli taahhüdünüzü vereceksiniz, iktidara talipseniz, güvencesini yazılı istiyoruz’ dedik. Kendileri de ‘evet’ dediler. Yakın zamanda noter taahhüdünü kendilerinden teslim alacağız. O Meclis’i vatandaşlık görevimiz olan oy hakkımızla biz seçiyoruz. Seçimleri sabırsızlıkla da bekliyoruz. İstiyoruz ki bunu bu hale getirmesinler ve hükümetimiz de masaya otursun” dedi.

 

>