Evde bakım maaşı Kasım ayında yatacak mı? Evde bakım maaşı ne kadar yatacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlara ve ailelerine ekonomik destek sağlamak amacıyla yapılan evde bakım yardımı ödemelerinin hesaplara yatırılmaya başlandığını bildirdi. Vatandaşlar tarafından ise Kasım ayında bakım maaşının yatıp yatmayacağı ise merak konusu oldu.

Evde+bak%C4%B1m+maa%C5%9F%C4%B1+Kas%C4%B1m+ay%C4%B1nda+yatacak+m%C4%B1?+Evde+bak%C4%B1m+maa%C5%9F%C4%B1+ne+kadar+yatacak?
ABONE OL
 
Bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlarımızın ailelerine, evde bakım maaşları yatırılıyor. Ekonomik destek amaçlı yatırılan maaşların ne zaman yatırılacağı araştırılıyor.
 
Evde bakım maaşı Kasım ayında yatacak mı?
 
Evde bakım yardımı kapsamında hak sahibi başına aylık bin 798 TL ödeme yapıldığını belirten Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, “Evde Bakım Yardımı ile bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için Kasım ayında toplam 964 milyon TL ödeme yapacağız. Evde bakım yardımı ödemeleri 20 Kasım’a kadar tamamlanacak. Ödemelerin tüm engelli vatandaşlarımıza hayırlı olmasını dilerim” ifadelerini kullandı.
 
Evde bakım maaşı ne kadar yatacak?
 
Evde bakım yardımı ödemeleri 20 Kasım’a kadar tamamlanacak. Bakan Yanık, Evde Bakım Yardımı ile bakıma ihtiyacı olan engelli vatandaşlar ve aileleri için Kasım ayında toplam 964 milyon TL ödeme yapacaklarını bildirdi.
>