Emlak vergisi ne zaman ödenir 2022! Emlak vergisi ödeme tarihleri

Emlak ve çevre temizlik vergisinde ödemeler sürüyor. İlk taksitlerin ödenmesi için az bir zaman kaldı. Emlak ve çevre temizlik vergisi ödeme tarihleri ne zaman, nasıl ödenir?

Emlak+vergisi+ne+zaman+%C3%B6denir+2022%21;+Emlak+vergisi+%C3%B6deme+tarihleri
ABONE OL
1 / 4

TAKSİT TARİHLERİ

Emlak vergisinin ilk taksit ödemeleri 1 Mart’ta başlamıştı. İlk taksitler için son ödeme tarihi 31 Mayıs 2022. Yani bu ayın sonuna kadar ilk taksitlerin ödenmiş olması gerekiyor. İkinci taksitler ise 1-30 Kasım 2022 arasında ödenecek

2 / 4

EMLAK VERGİSİ NASIL ÖDENİR?

Emlak vergisi belediyelere gidilerek ödeniyor. Diğer taraftan belediyelerin ilgili hesabına EFT yoluyla yatırılabiliyor. Tahakkuk eden gelir vergisi GİB'e ait İnteraktif Vergi Dairesi ve GİB Mobil Uygulaması üzerinden, anlaşmalı bankaların şubelerinden, kredi kartları, banka kartları veya banka hesaplarından, PTT iş yerlerinden ve tüm vergi dairelerinde ödenebiliyor.

3 / 4

Geliri sadece kira, ücret, menkul sermaye iradı veya diğer kazanç ve iratların biri veya birkaçından oluşan mükellefler, yıllık gelir vergisi beyannamelerini Gelir İdaresi Başkanlığının (GİB) elektronik uygulamalarından "Hazır Beyan Sistemi" üzerinden vergi dairesine gitmeden düzenleyebilecek.

4 / 4

Hazır Beyan Sistemi'ne, Başkanlığın internet sayfasından (www.gib.gov.tr) üzerinden 7 gün 24 saat ulaşılabiliyor.