'Emekliye seyyanen 500 TL zam verilmeli'

%E2%80%99Emekliye+seyyanen+500+TL+zam+verilmeli%E2%80%99
ABONE OL

Türk Emekli-Sen: Emekliye verilen zamlar beşinci ayda buhar oldu. Emekliler ekonomik çıkmaza girmişlerdir. Bu çıkmazdan emeklilerin kurtulabilmesi için seyyanen 500 TL ek zam verilmelidir.

KORONAVİRÜS pandemisi ENFLASYONDA bir türlü önlenemeyen yükseliş, kur kaynaklı fiyat artışları ve peş peşe gelen zamlar emeklinin geçim sıkıntısını dayanılmaz hale getirdi. Türk Emekli-Sen’den yapılan açıklamada, “Emeklilerin maaşları sadece gıda ve barınma giderlerini bile karşılayamadığı gibi ulaşım, giyim, sağlık, çocukların eğitimi ve giderleri ile haberleşme gibi zorunlu ihtiyaçlarını da hiç karşılayamamaktadır. Emekliler görmezden gelinmemeli” denildi. 
 
TÜRK Emekli-Sen Genel Başkanı Osman Özdemir, emeklilere “beklenti enflasyonuna” göre değil, gerçekleşen enflasyon üstünden zam verilmesini istedi. Özdemir, “Her sene hedef enflasyon düşük tutulmakta, maaş zamları da buna paralel olarak düşük belirlenmekte ama gerçekleşen enflasyon emeklinin belini bükmektedir. Emekliler ekonomik çıkmaza girmişlerdir. Bu çıkmazdan emeklilerin kurtulabilmesi için seyyanen 500 TL ek zam verilmelidir” dedi. 
>