'Emekliye çok gördüler'

CHP’li Faik Öztrak ve Ali Öztunç, emeklinin bayram ikramiyesinin 2 bin TL’ye çıkarılması teklifini TBMM’ye sunduklarını, ancak bu paranın ‘emeklilere çok görüldüğünü’ belirterek reddedildiğini söyledi

%E2%80%99Emekliye+%C3%A7ok+g%C3%B6rd%C3%BCler%E2%80%99
ABONE OL

CHP Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, CHP’li milletvekillerinin TBMM’ye emeklileri rahatlatacak bir teklifte bulunduğunu ancak teklifin reddedildiğini belirtti. Sunulan teklifte, 5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nun bin 100 TL olarak belirlediği emekliye bayram ikramiyesi maddesinin, 2 bin TL olarak değiştirilmesi önerildiği ifade edildi. Ancak bu teklifin, AKP’li ve MHP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildiği öğrenildi. Emekliye 2 bin TL ikramiyenin çok görülmesine tepki gösteren CHP’li Öztrak, şöyle konuştu:

‘KURBAN KESSİNLER İSTEDİK’

“EMEKLİNİN ikramiyesinde enflasyon farkını iç ettiler. 1000TL’ye yapa yapa 100TL’lik güncelleme yaptılar. Kurbanlıklar 2000 TL’den başlıyor. Bari bu bayramda emekliye 2000 TL ikramiye verin, emekli kurban kesebilsin, ailesiyle rahat bir bayram geçirsin dedik. Onu da çok gördüler.” CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ise, “Kurbanlıklar 2000 TL’den başlıyor. Bari bu bayramda emekliye 2000 TL ikramiye verin, emekli kurban kesebilsin, ailesiyle rahat bir bayram geçirsin diye önerge verdik. AKP ile MHP reddetti. Onu da emekliye çok gördüler” dedi.

>