Ekmeğin fiyatı 4 TL'ye çıkabilir

Ekme%C4%9Fin+fiyat%C4%B1+4+TL%E2%80%99ye+%C3%A7%C4%B1kabilir
ABONE OL

Kuraklık nedeniyle yurdun dört bir yanında yaşanan rekolte düşüşü dönüp dolaşıp halkın ekmeğini vuracak. Tohum Platformu Kurucusu Mine Ataman önlem alınmazsa ekmeğin fiyatının 4 TL’ye çıkacağını söyledi...

EKONOMİ gündemi uzun süredir pandemi sürecinin etkilerini konuşuyor. Kur fiyatlarında yaşanan yükselme ve maliyet artışları temel gıda ürünleri de dahil olmak üzere hayatın birçok alanında etkisini gösterdi. Bu sürecin ardından ise yeni tehdit kuraklık olarak gösteriliyor. Kuraklık halkın ekmeğini vuracak. Tohum Platformu Kurucusu Mine Ataman, kuraklıkla ilgili açıklamalarda bulundu. Ataman konuşmasında kuraklık yüzünden buğdayların gelişimini tamamlayamadığını ifade etti.

17.5 MİLYONA İNECEK

BUĞDAYLARIN saman ya da hayvan yemine dönüştürüldüğünü ifade eden Ataman, 200 gram için ekmek fiyatlarının 1.5 TL’den 4 TL’ye satılmak zorunda kalınacağını söyledi. Tarımda teknoloji kullanımının önemine de değinen Ataman tarımda teknolojiye geçilmemesi halinde ekmek fiyatlarının 4 TL’nin de üzerine çıkabileceği uyarısında bulundu. Mine Ataman, şubat ayında uyarıda bulunduklarını, son olarak da buğday rekoltesinin 20.5 milyon tondan bu yıl 17.5 milyon dona düşeceğinin açıklandığını söyledi.

>