Ek zam talebi

Ek+zam+talebi
ABONE OL

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, emekliler kamuda çalışan işçi ile memurların maaşlarına hayat pahalılığı, döviz ve enflasyondaki yüksek artış gözetilerek ek zam yapılmasını istedi.

 
Salgının da etkisiyle her geçen gün artan gıda fiyatları, zaten işsizlik ve yoksulluğun pençesindeki vatandaşı giderek daha da zorlamaya başladı. Pandemiyle birlikte ekonomik krizin derinleştiğini vurgulayan CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, “Emeklilerimizin, kamuda çalışan işçi ve emekçilerimizin maaşı, bu göstergeler ışığında adeta eridi, yok oldu. İnsanca bir yaşam için, kamuda çalışan işçi ve emekçilerimiz ile emeklilere ek zam yapılmalı” dedi. 
 
Barut, “Ömrünü ülkesine hizmet ederek, alın teri dökerek harcamış milyonlarca emeklimiz, emeğiyle geçinerek çalışan milyonlarca kamu işçi ve emekçisi insanca yaşam istiyor. Yoksulluk sınırı neredeyse 10 bin liraya yaklaştı. İşçi ve emekçilerimizin, emeklilerimizin maaşları yüksek enflasyonla eriyip gidiyor. Emeklilerimizin aldığı maalesef komik sayılacak maaşlar ortada. Vatandaş geçinemiyor. Hükümet elini taşın altına koymalı ve gereğini yapmalıdır” diye konuştu.
>