Düğün sektörü destek bekliyor!

D%C3%BC%C4%9F%C3%BCn+sekt%C3%B6r%C3%BC+destek+bekliyor%21;
ABONE OL

DÜSOİŞ Genel Başkanı Barış Ay: Salgın nedeniyle 150 bin düğün iptal edildi. Sektörde çalışan insanlar işsiz kaldı. Hükümetten destek istiyoruz...

Düğün Saloncuları ve Organizasyoncular İşveren Sendikası (DÜSOİŞ) Genel Başkanı Barış Ay, salgın nedeniyle 150 bin düğünün iptal edildiğini açıkladı. Türkiye’de 280 bin düğün saloncusu, 186 bin organizasyoncu esnaf, düğün sektöründe çalışan 1 milyon 200 bin garson, 100 bin kuaför, 100 bin fotoğrafçı, 280 bininin üzerinde de müzisyenin olduğunu ifade eden Ay, pandemi nedeniyle düğün sektöründe çalışan insanların işsiz kaldığını belirtti.

ESNAFIN SON ÇIĞLIĞI

Düğün saloncuları ve organizasyoncuların bu dönemde kredi, vergi, SGK primleri, kira, faturalar ve sezon içerisinde yaptığı yatırımlardan kaynaklanan borçları ödeyemediğini kaydeden Ay, “Bu borçlar ödenemez bir noktaya ulaştı. İş yapamayan düğün saloncuları ve organizasyoncu meslektaşlarımıza nakdi destek verilmesi ve bunun için 1 yıl geri ödemesiz kredi desteğinin acilen verilmesi gerekmektedir. Bu esnafın son çığlıdır” dedi.

>