Dosyaları artık koyacak yer kalmadı; 23 Milyon icra!

Ocak ayından bu yana icra ve iflas dairelerine 6 milyon 328 bin yeni icra dosyası geldi. Bu sayı geçen yıldan 1 milyon 163 bin daha fazla. Biriken dosya sayısı ise 23 milyon 103 bine ulaştı.

Dosyalar%C4%B1+art%C4%B1k+koyacak+yer+kalmad%C4%B1;+23+Milyon+icra%21;
ABONE OL
VATANDAŞ BORÇ BATAĞINDA
 
TÜRKİYE ‘icra’ girdabında! Tablo ise her geçen gün daha kötüye gidiyor. UYAP verilerine göre, 11 ayda icra ve iflas dairelerine toplam 6 milyon 328 bin yeni dosya geldi. Geçen yıla göre bu sayı 1 milyon 163 bin daha fazla. İcra dairelerinde bulunan dosya sayısı ise toplam 23 milyon 103 bine ulaşıp rekor seviyeye geldi. CHP Zonguldak Milletvekili Av. Ünal Demirtaş, krizin daha da derinleşmesi ve döviz kurlarının artışına bağlı olarak çok daha fazla kişinin borç batağına saplanması olasılığına dikkat çekti. Vatandaşların haciz kıskacında olduğunu savunan Demirtaş, krizin faturasını tüm ülkenin ödediğini kaydetti.
 
ESNAFIN AÇIĞI 994 MİLYAR TL
 
VATANDAŞIN bankalara ve finansman şirketlerine olan konut, taşıt, ihtiyaç ve kredi kartı borcunun 968 milyar liraya ulaştığını ifade eden Demirtaş, bankalarca icraya verilen takipteki borçların 16 milyar lirasının tüketici kredisi, 5.3 milyar lirasının da kredi kartı borçları olduğunu ifade etti. Demirtaş, KOBİ’lerin bankalara olan borçlarının ise eylül ayı itibarıyla 994 milyar liraya çıktığını, bunun 55 milyarlık kısmının icraya verilen kredilerden oluştuğunu belirtti. Tarım sektörünün kredi borçlarıysa geçen yıla göre 23 milyar lira artıp 153 milyar liraya ulaştı. İcraya verilen tarım kredisi miktarıysa 4.5 milyar lira.
 
>