Boş yere bekleme ey vatandaş! İndirim hayal...

Enflasyon rakamları, elektrik, doğal gaz ve akaryakıt zamları, gıdadaki indirim beklentilerini suya düşürdü. Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Aziz Koçal, “Maliyetler zamlanırken indirim bekleyemezsiniz” dedi.

Bo%C5%9F+yere+bekleme+ey+vatanda%C5%9F%21;+%C4%B0ndirim+hayal...
ABONE OL
‘YENİ ZAMLAR GELECEK’
 
KURLARDAKİ düşüşle birlikte fiyatlarda indirim bekleyen vatandaş hayal kırıklığına uğradı. Bir miktar düşüşün ardından etiketler yukarı doğru yeniden ayarlanmaya başladı. Tüketiciyi Koruma Derneği Başkanı Aziz Koçal, marketlerin indirim açıklaması yapmasının ardından elektrik, doğal gaz, akaryakıt, vergi, köprü geçiş ücretleri gibi birçok maliyet kalemlerine zam yapıldığını hatırlatırken, “Bu koşullarda indirim olmaz. Yeni zamlar kapıda” dedi.
 
‘ARACILAR DA ŞİŞİRİYOR’
 
TÜKETİCİ Hakları Derneği Başkanı Turhan Çakar ise, “Köklü değişiklikler yapılmadan fiyatlarda indirim olmaz. Aracılar da fiyatların yükselmesine sebep oluyor. Tarladaki ürün markete gelene kadar neredeyse beşe katlıyor fiyatını. Bu aracılık sistemi bitmeden, ürün satış kooperatifleri sistemi geliştirilmeden bu fiyatlar düşmez. Devlet kooperatifleri yeniden özendirmeli hatta kendi eli ile kurmalı” ifadelerini kullandı.
 
>