Balıkçılara 2 bin 900 lira destek

Geleneksel kıyı balıkçılığı yapan 12 metrenin altındaki teknelere verilerinin toplanması karşılığında bin ila bin 450 TL arasında para verilecek. Marmara’dakilere ise 2 bin 900 TL’ye kadar ödenecek

Bal%C4%B1k%C3%A7%C4%B1lara+2+bin+900+lira+destek
ABONE OL

CUMHURBAŞKANI ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan, Cumhurbaşkanı Kararı’nda “Geleneksel Kıyı Balıkçılığının Kayıt Altına Alınması ve Desteklenmesine İlişkin Karar” yürürlüğe girdi. Karara göre, geçerli bir “Su Ürünleri Ruhsat Tezkeresi”ne sahip iç sularda faaliyet gösteren balıkçı gemilerinin tamamı ile denizde faaliyet gösteren 12 metreden küçük boylardaki balıkçı gemilerine 1000 lira ile 1450 lira arasında destek ödemesi yapılacak.

MARMARA’DAKİLERE 2 KATI

MARMARA Denizi’nde balıkçılık yapan Balıkesir, Bursa, Çanakkale, İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ ve Yalova illerindeki teknelere sadece 2021 yılı için, birim desteklemenin iki katı ödeme yapılacak. Avlanma yöntemi, avlanılan ürün ve miktarlarının kayıt altına alınması ve sosyoekonomik durumlarına ilişkin verilerin toplanması karşılığında ödenecek destekler tarımsal destekleme bütçesinden karşılanacak.

>