Ay sonunu getiremeyen emeklilerin canına tak etti

Ay+sonunu+getiremeyen+emeklilerin+can%C4%B1na+tak+etti
ABONE OL

Antalya’da meydana çıkan emekliler, “Bıçak kemiğe çoktan dayandı. Geçinemiyoruz isyandayız. Açlığa, yoksulluğa daha fazla dayanacak gücümüz kalmadı” dediler...

Birçoğu düşük ücrete mahkum olan emekliler, bu  kez Antalya’da bir araya gelip “insanca yaşam” istedi. Attalos Heykeli önünde buluşan Tüm Emekliler Sendikası Antalya Şubesi üyeleri, “Bıçak kemiğe çoktan dayandı” diyerek hükümetten maaşlarının arttırılmasını istedi. Grup adına başkan Mustafa Ayar tarafından  yapılan açıklamada, “Emeklilerin daha fazla açlığa, yoksulluğa ve aşağılanmaya gücü kalmamıştır” denildi.  
 
Emeklilerin isyanını dile getiren açıklamanın  devamında şu ifadeler kullanıldı: “Sağlıklı, barış ve kardeşlik içinde, insanca bir yaşam hepimizin hakkıdır. Emeklilere insanca yaşam sağlayacak bir aylık verilmesi zor değil, siyasi bir tercihtir. Emekliler olarak bu yaşamı elde edebilmek için mücadelemize devam edeceğiz. Sesimizi duyurmayı, demokratik tepkilerimizi göstermeyi sürdüreceğiz.”
 
YASTIK ALTIMIZ; ÖDENMEMİŞ FATURALAR 
 
Basın açıklaması yapan Tüm Emekliler Sendikası Antalya Şubesi üyeleri, “Elektrik, su,  doğal gaz, telefon ve internet faturaları, haciz bildirimleri, kredi kart borçları, çocuklarımızın öğrenim kredi borçları, evlerimizdeki işsiz gençlerimiz, çocuklarımıza ve torunlarımıza  harçlık dahi verememenin utancı... Bizim tüm birikimlerimiz işte bunlar” diye konuştular.
>