Altın Fiyatlarında Ateş Düşmüyor!

Alt%C4%B1n+Fiyatlar%C4%B1nda+Ate%C5%9F+D%C3%BC%C5%9Fm%C3%BCyor%21;
ABONE OL

Altın fiyatlarındaki yükseliş, evlilik hazırlığı yapan çiftleri kara kara düşündürüyor. Fiyatları görenler kuyumcunun kapısından geri dönüyor! Gençler, “Böyle giderse evde kalırız” diyorlar.

Dünyada pandemi olarak ilan edilen koronavirüs salgını nedeni ile ve salgına bağlı önlemlerin tahin edilenden uzun süreceğine ilişkin beklentilerin güç kazanmasıyla altın fiyatları son 8 yılın en yüksek seviyesine ulaştı. 1 Haziran itibari ile geçtiğimiz normalleşme süreci sonrasında düğün yapmak isteyenler kuyumcuların yolunu tuttu. Fiyatları gören bir vatandaşlar gözlerine inanamıyor. Evlilik hazırlığı yapanlar kara kara düşünüyor.

YÜZDE 75 ZAM 

Evlilik yolunda attığı adım sonrasında kuyumcu dükkanının yolunu tutan Hakan Cihan, “Geçen seneye nazaran şöyle söyleyebilirim, geçen sene sorduğum yüzükler yaklaşık yüzde 75’lik bir artışa geçmiş durumda. Bu durumda yeni düğün yapacak olanlar, nişanlananlar zorlanabiliyorlar. Geçen seneye nazaran fiyatlar baya yüksek. Şöyle söyleyeyim, şuanda aldığım yüzük geçen sene 550 liraydı ve şuanda o yüzüğü 1.300 liraya aldım” dedi.

KAR ETTİLER

Kuyumcu İsmail Kahyaoğlu, geçen sene ile bu sene arasına yüzde 40 artış olduğunu belirten Kahyaoğlu, geçen senelerde altın alanların bu sene gerçekten bir kar elde ettiğini vurguladı.

>