3600 ek gösterge 6 aya Meclis'te!

Bakan Vedat Bilgin, 3600 ek göstergeyle ilgili çalışmanın 6 ay içinde Meclis’e geleceğini söyledi. EYT konusuyla ilgili, “Önümüzdeki çalışma programımızda var, zaman veremem” diyen Bilgin artık AGİ iade etmediklerini ifade etti...

3600+ek+g%C3%B6sterge+6+aya+Meclis%E2%80%99te%21;
ABONE OL

BU YIL BİTECEK 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, CNN TÜRK’te yayınlanan Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına konuk oldu. Bilgin 3600 ek gösterge, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve Asgari Geçim İndirimi (AGİ) hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin 3600 ek göstergeye ilişkin, “Meclis’e ilk 6 ay içinde en geç Mayıs-Haziran’da intikal ettiririz. Bu yıl içinde tamamlanacak” diye konuştu.

‘İŞÇİNİN KAYBI YOK’ 

Mrakla beklenen EYT sorunu ile ilgili, “Önümüzdeki çalışma programımızda var, zaman veremem” ifadelerini kullanan Bakan Bilgin gündemi meşgul eden “AGİ kalktı mı?” soruna ise şu cevabı verdi: “AGİ konusunda vergi alınıyordu. Şimdi bir o vergiden vazgeçtik. Yani AGİ için ne vergi alıyoruz ne de vergi iade ediyoruz. Böylece artık AGİ iade etmiyoruz. Bu durumda işçinin çalışanın bir kaybı yok.”

>